Polskie Pierze i Puch - Kołdry oraz poduszki z pierza i puchu

Proponujemy Państwu wysokojakościowe kołdry i poduszki z doskonałego kaszubskiego pierza. Wykorzystanie najlepszego surowca pozwoliło stworzyć produkt zachwycający swoją wygodą i funkcjonalnością – każda kołdra i poduszka puchowa jest miękka, miła w dotyku, przyjazna dla skóry. Nasze produkty idealnie dopasowują się do kształtu ciała, gwarantując komfortowy i efektywny wypoczynek. Pieczołowicie selekcjonujemy pierze i puch z naszych rodzimych regionów, ponieważ chcemy mieć gwarancję, że bazujemy na surowcach najwyższej klasy. Tylko wówczas powstaje doskonały pod względem jakości produkt, który już od lat cieszy się zainteresowaniem ze strony klientów z różnych stron świata. Pozyskany puch poddajemy procesowi przetworzenia – a więc odpylamy go, dokładnie pierzemy i suszymy. Wszystkie etapy obróbki są ekologiczne i przyjazne dla środowiska, a także absolutnie bezpieczne. Chcemy wydobyć z pierza to, co najlepsze, bez utraty jakichkolwiek właściwości.

NEWSY I  PROMOCJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Tkanina dla alergików - EVOLON - w kolekcji kołder Delux

01-03-2020 14:21
EVOLON, tkanina użyta w kołdrach Premium, w kolekcji DELUX to bardzo unikatowy produkt tekstylny. Sprowadzamy ją z Francji, ale jej bezpośrednim producentem jest niemiecki koncern Carl Freudenberg KG. Skuteczność antyroztoczową materiału Evolon dla alergików potwierdzają certyfikaty TUV NORD, jak również wyniki niezależnych instytucji : Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na użycie tej tkaniny w naszych kołdrach?
Otóż dlatego, iż kołdry w takim poszyciu w znacznie lepszym stopniu niż tradycyjne kołdry puchowe i antyalergiczne spełniają naprzeciw oczekiwania osób z silnymi dolegliwościami alergicznymi na roztocza kurzu domowego. 
 
Okazuje się, że puch i pierze nie są alergenami, a obawy alergików w przypadku kołder dotyczą roztoczy kurzu domowego. Jak podaje portal hipoalergiczni.pl, badania naukowe nie wykazały znaczących różnic pomiędzy ilością roztoczy w pościelach z wypełnieniem syntetycznym a puchowym czy pierzowym. Jedyne co chroni oba rodzaje kołder przed kolonizacją roztoczami jest właściwe dla produktu utrzymywanie czystości. I tu z pomocą przychodzi EVOLON.
 
Jak to działa? 
Puch ma charakter absorpcyjny, co powoduje, że pochłania wilgoć wydzielaną przez skórę podczas snu, by następnie wydalić ją na zewnątrz. Wielokrotne zbieranie i wydalanie wilgoci w niewietrzonej i zaniedbanej kołdrze sprzyjają osadzaniu się nieczystości, co tworzy sprzyjające warunki do tworzenia i rozwijania się skupisk roztoczowych). Evolon przez swoją konstrukcję i gęsty splot znacznie utrudnia przedostawaniu się roztoczy do struktury wewnętrznej kołdry. Natomiast zawarte w tej tkaninie nici srebra (5%) wspomagają działanie antybakteryjne.

 

Materiał EVOLON jest:

- materiałem chroniącym przed alergenami roztocza kurzu domowego,

- materiałem, który dedykowany jest osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry (AZS),

- materiałem oddychającym; zapewnia sprawną cyrkulację powietrza, w tym również wilgoci,

- materiałem czystym mikrobiologicznie; certyfikaty potwierdzają jego skuteczność w ograniczaniu rozwoju grzybów i bakterii,

- materiałem szybko wysychającym; jest tkaniną szybkoschnącą,

- tkaniną trwałą, miłą w dotyku, lekką, miękką.

Materiał EVOLON nie zawiera w sobie klejów, rozpuszczalników, ani PCV. Jego podstawowymi składnikami są: poliester, poliamid i woda; stosowane w zwykłych warunkach są one zupełnie bezpieczne dla zdrowia człowieka oraz dla środowiska naturalnego.

Dodatkowo, by zwiększyć komfort zdrowotny i komfort snu naszych klientów których dotykają problemy alergiczne, inlety z kolekcji Delux wypełniamy najwyższej jakości puchem, który pokrywamy cienką warstwą TEFLONU. Teflon dodatkowo chroni puch przed gromadzeniem wilgoci i kurzu roztocza domowego, co de facto stanowi PODWÓJNĄ ochronę antyalergiczną zastosowaną w  produkcie DELUX

Powłoka ochronna Teflon™ stosowana jest w celu uzyskania trwałej odporności na wodę i zapachy, oraz zabezpieczenia przed brudem. Produkt dłużej zachowuje ładny wygląd, co znacznie ułatwia pielęgnację. Nie ma konieczności częstego prania i wywabiania zapachów a rzadsze pranie i czyszczenie oznacza, że produkty z powłoką Teflon™ dłużej wyglądają jak nowe. Powłoka ochronna Teflon™ jest wbudowana w strukturę włókna, co oznacza, że chroni puch nawet podczas wielokrotnego prania i suszenia. Ponadto umożliwia szybsze o 25% schnięcie niż w przypadku puchu bez powłoki Zmniejszając zapotrzebowanie na wodę i energię oraz wydłużając żywotność puchu.

Kołdry puchowe z kolekcji Delux, podobnie jak pozostałe nasze kołdry, szyjemy w naszej fabryce w Borczu na Kaszubach, więc znamy je niejako od podszewki. 

Zapewniamy, że każda kołdra z tej kolekcji jest przygotowywana z najwyższą pieczołowitością i starannością, by następnie cieszyć naszych klientów i odbiorców w Polsce i na całym świecie. Użyty w niej puch, to 90% puch gęsi biały polski, który ma na światowych rynkach najwyższą możliwą markę jakości (w kategorii puchu pozyskiwanego przemysłowo).

 

Kołdry z kolekcji Delux to zdecydowanie produkt - luksusowy!!

Polecamy!