PRODUKTY
SPRAWDŹ OFERTĘ

Home / Oferta / Poduszki / Poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna

40x60cm antyalergiczna białyCzas dostawy 1-3 dni roboczych

Powyżej 200 zł transport Gratis

250,00 zł

Ad-Just-Your-Pillow - dopasuj poduszkę do siebie! Poduszka, która uwolni Cię od bólu karku, szyi, głowy i drętwienia rąk. 


Poduszka redukuje bóle karku i szyi, pozwala wyeliminować objawy takie jak drętwienie rąk, bóle głowy spowodowane nieprawidłowym ułożeniem w czasie snu. Jest idealna dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort snu, dla osób pracujących przed komputerem i cierpiących na zwyrodnienia oraz inne problemy z szyjnym odcinkiem kręgosłupa. Regulacja wysokości poduszki pozwala stopniowo korygować łuki kręgów odcinka szyjnego.

 

Japońska poduszka ortopedyczna, którą dopasujesz do własnej, indywidualnej budowy anatomicznej szyi i karku. Główną zaletą stosowania tej poduszki jest możliwość łatwego dostosowania miękkości/twardości ścianek bocznych (policzkowych) i ściany głównej (szyjnej) poprzez samodzielne dopełnianie lub zmniejszanie wkładu.
 

Poduszka składa się z 4 segmentów. z których każdy podpiera część głowy i odcinek kręgosłupa szyjnego, w zależności od tego czy śpisz na boku, na wznak, czy na brzuchu. Dodatkowo poduszkę ortopedyczną możesz dopasować dokładając lub odejmując wypełnienie w komorach poszczególnych segmentów tak, by szyja i glowa były jak najlepiej podparte w czasie snu. Dzięki temu twoja szyja i głowa są wygodnie oparte o poduszkę, nie są obciążone ani napięte podczas snu.  
 

Oferowana poduszka została zaprojektowana w Japonii w oparciu o wieloletnie doświadczenie związane z profilaktyką zdrowego snu. Prototypem tej poduszki jest poduszka wypełniona łuską gryczaną. W oferowanej poduszce łuska została zastąpiona miękkim wypełnieniem z waty poliestrowej i elastycznymi kapsułkami z tworzywa w części podpierającej odcinek szyjny. Jest to bardziej higieniczna alternatywa łuski gryczanej. Dodatkowo, w przeciwieństwie do łuski gryczanej wypełnienie naszej poduszki nie "hałasuje" w czasie zmiany pozycji, tak jak ma to miejsce w poduszkach wypełnionych łuską gryczaną.

 

W skład zestawu wchodzą również dwa opakowania dodatkowych wkładów do poduszki, bawełniana adamaszkowa poszewka gratis oraz praktyczny i trwały pokrowiec do przechowywania poduszki.

 

Japońska poduszka ortopedyczna:
 

 

  • zapewnia lepszą cyrkulację powietrza,
  • zachowuje swoją wysokość i nie zmienia kształtu,
  • zapewnia regulację wysokości poduszki poprzez dodanie lub usunięcie wypełnienia,
  • jest bezpieczna dla osób cierpiących na alergię
  • zmniejsza ból szyi i ramion,
  • można ją prać w pralce w 60˚po wyjęciu kapsułek z poduszki.
OPINIE I TESTY:

OPINIA Fizjoterapeutki mgr Jagoda Furmanek-Kulik (fizjoterapeutka, technik masażysta oraz instruktor rekreacji ruchowej spec. PILATES): 
Przedstawiona poduszka wykonana jest z dobrej jakości materiału, dzięki któremu użytkownik może czuć się zrelaksowany. Poduszka nie jest ani za twarda, ani za miękka, przez co użytkownik nie będzie odczuwał dyskomfortu związanego ze źle dobranym materiałem. W czasie snu głowa spoczywa na poduszce, a barki są ustawione prawidłowo, co wpływa na normalizację napięcia mięśniowego bez tworzenia asymetrycznych nadmiernych napięć powodujących później zespoły bólowe. Dodatkowo dzięki zapasowym wkładom pozwalającym dostosować wysokość ustawienia szyi, czy głowy, mamy możliwość dostosowania wysokości określonych segmentów, ze stopniowym ich zmniejszaniem w celu powrotu ustawienia głowy do ustawienia pośredniego, co jest korzystne w przypadku pacjentów z nadmiernym napięciem w obrębie szyi (np. nadmierna protrakcja głowy).  Standardowe poduszki ortopedyczne nie posiadają takiej funkcji, przez co zdarza się, że użytkownicy z nadmiernymi napięciami w obrębie karku narzekają na bóle głowy spowodowane nagłą zmianą pozycji w trakcie snu.   
 

 

OPINIA Katarzyny Wolniewicz, specjalistki ds. produktów rehabilitacyjno-ortopedycznych, kilkakrotnej Mistrzyni Polski w Nordic Walking Katarzyny Wolniewicz 
Jej najważniejszą cechą jest regulacja wysokości ułożenia głowy. Miara ramienia określa jak powinna być ustawiona indywidualnie, przez każdego użytkownika. Na taką indywidualną regulacje pozwala zapas kapsułek z tworzywa. To całkowita innowacja w temacie poduszek ortopedycznych. Poduszka ma odpowiednią twardość, którą regulujemy za pomocą dodatkowego wypełnienia waty poliestrowej. Głowa nie zapada się w miękką powierzchnię, ani podczas zasypiania nie czujemy dyskomfortu z powodu twardego wypełnienia. Jest to bardzo ważne, ponieważ dotyczy każdego użytkownika poduszki, obojętnie czy śpi na boku, na plecach, czy na brzuchu.Wypełnienie poliestrowe jest antyalergiczne.Poduszka jest funkcjonalnie wyprofilowana. Intuicyjnie kładziemy głowę w jej centralnym miejscu, co gwarantuje prawidłowe ułożenie podczas snu.  Właściwe ułożenie ciała, a zwłaszcza głowy, zapewnia pełną regenerację, co w efekcie powoduje , iż budzimy się wypoczęci i gotowi do działania. Poduszka posiada adamaszkową poszewkę w kolorze ecru z atrakcyjnymi pomarańczowymi przeszyciami.Japońska poduszka ortopedyczna dedykowana jest dla osób ceniących wysoką jakość wykonania, oryginalność rozwiązań, dla aktywnych osób, które cenią sobie czas poświęcany na pracę jak i efektywny odpoczynek.


 

 

waga: 470g / 260g 

rozmiar 43cm x 63cm

 

wypełnienie:
strefy boczne i strefa środkowa - wata poliestrowa,
strefa dolna - kapsułki z tworzywa

w zestawie:
zapas wypełnienia waty poliestrowej i kapsułek z tworzywa
opakowanie - torba z tworzywaJapońska poduszka ortopedyczna

 

Sugerowane produkty