KOŁDRY I PODUSZKI PUCHOWE
w naszej ofercie znajduje się kilkanaście rodzajów kołder różniących się rodzajem inletu i wypełnieniem

Pierze i puch są od dawna najlepszym, naturalnym, miękkim, lekkim i sprężystym wypełnieniem dla "jaśka" czy pierzyny podczas każdego zdrowego snu.

W grupie kołder puchowych nasi klienci znajdą produkty ze zróżnicowanym wypełnieniem puchowym zarówno ze względu na rodzaj puchu, zawartość puchu w pierzu oraz ilość wsadu podawaną w gramach.

Najważniejszą rolę w ochronie termicznej ciała ludzkiego w czasie snu spełnia kołdra, najlepiej gdy jest ona puchowa. Natomiast dla głowy optymalnym oparciem w stanie spoczynku jest poduszka z półpuchu. Produkty takie pozwalają na wygodne ułożenie ciała w łóżku i swobodny opływ powietrza wokół głowy i ciała.

Wypełnienie w postaci pierza i puchu, mieszczące się w przewiewnym pokryciu (inlet) pobierają z zewnątrz powietrze i utrzymują w pustych przestrzeniach "promieni" puchu i "płomyków" piór. Daje to wspaniałą izolację cieplną, która dobrze oddziaływuje na ciało ludzkie, bez obawy przegrzania organizmu.

WYSOKIEJ
JAKOŚCI
PUCH I PIERZE

Wysokiej jakości puch i pierze, użyte do wypełnienia zostały poddane procesom wielokrotnego prania przy użyciu specjalnych ekologicznych technologii w celu pozbycia sie kurzu , nieprzyjemnych zapachów oraz wszelkich zanieczyszczeń - najczęstszych przyczyn alergii.
 

Obecnie dzięki nowoczesnym metodom i technologiom przerobu oraz uszlachetnienia pierza, dominuje ono w produkcji

wyrobów pościelowych na całym świecie, wygrywając z wełną i syntetykami. Zauważamy ewidentny, trwały i wyraźny światowy powrót do składników naturalnych.

Szwy i materiał pokryciowy ( inlet ) zostały dobrane i skrupulatnie sprawdzone tak, aby zapewnić komfort wielokrotnego używania. Materiał pokryciowy to wyspecjalizowana puchowo-szczelna bawełna, która została tak utkana by jednocześnie zapewnić swobodną cyrkulację powietrza pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzna częścią kołdry czy poduszki.

W celu zapewnienia optymalnych właściwości termicznych, do wnętrza kołder z puchu wszywa się specjalne taśmy, które tworzą rodzaj ścianek wokół każdego modułu, dzięki czemu wewnątrz powstają kasetowe komory. W zależności od rozmiaru kołdry, liczba kaset waha się od 24 do 36. Po ich napełnieniu puch nie przemieszcza się między poszczególnymi komorami, nie ma więc w kołdrze tzw "zimnych stref".

WSAD
ELIMINUJĄCY
ALERGENY

Zupełną nowość w naszej ofercie sprzedażowej stanowi kolekcja o nazwie DELUX. Łączy ona w sobie naturalne, ekologiczne produkty z najnowocześniejszą technologią, eliminując w ten sposób szereg alergizujących człowieka składników.

Wsad tej kołdry stanowi najwyższej jakości polski biały puch gęsi 90%. Został on nie tylko poddany procesom wielokrotnego prania, odpylania, sortowania przy użyciu specjalistycznych i ekologicznych technologii ale także uszlachetniony poprzez pokrycie go powłoką teflonową. Dzięki temu puch ten zyskał właściwości hydrofobowe , czyli stał się odporny na wilgoć i pochłanianie nieprzyjemnych zapachów.

Materiał pokryciowy produktu ( inlet) w tej kolecji stanowi rewolucyjny Evolon - tkanina bez chemicznych dodatków - wykazująca właściwości roztoczoodporne i oddychające.

Wszystkie w/w składniki tworzą kolekcję DELUX. Są to produkty o bardzo wysokiej sprężystości, lekkości i doskonałych właściwościach izolacyjnych, zapewniając w ten sposób doskonałą wręcz cyrkulację powietrza podczas snu.

WYPRANE
Z NORMĄ
EN 12935

Puch i pierze zostały wyprane zgodnie z normą EN 12935 dotyczącą higieny i czystości pierza i puchu.

Oferowane przez nas  produkty puchowe  spełniają normę opracowaną pod kierunkiem Europejskiego Komitetu Norm - EN 12934

Oprócz produktów o wypełnieniu naturalnym, w naszej ofercie znajdziecie Państwo również produkty syntetyczne, które wykonane są zgodnie ze ścisłymi normami izolacji cieplnej, zapewniając równomierne ogrzanie ciała, redukując różnice temperatur oraz zimne strefy.

Gwarantują one odpowiednią cyrkulację powietrza i optymalną temperaturę o każdej porze roku.

Produkt syntetyczny, antyalergiczny, wytworzony z wysokiej jakości włóknin poliestrowych, termo-zgrzewalnych. Sklejenie uzyskuje się poprzez termiczne oddziaływanie na włókna bicomponentowe, w których nadtapiająca się otoczka tworzy trwałe powiązanie między włóknami. Są to włókniny wyprodukowane częściowo na bazie lekkiego włókna Quallofil AdvanSA (DuPoint). Powstałe w ten sposób wiązania są gwarancją dużej trwałości, wytrzymałości i równomierności połączeń.

GĘSTO
TKANA
BAWEŁNA

 Odpowiednio gęsto tkana tkanina zapobiega migracji włókien stanowiących  wypełnienie. Zarówno tkanina jak i włóknina poliestrowa spełniają wszelkie wymogi zdrowotne i normy bezpieczeństwa, które nie znikają nawet po wielokrotnym praniu.

Produkt można prać w pralce automatycznej w temperaturze 60 stopni (C) używając 1/3 normalnej ilości proszku oraz suszyć mechanicznie.
 

Kołdra poliestrowa zapewnia ciepło, wyjątkową miękkość i zachowuje swój kształt przez długi czas.

Poduszka daje dobre oparcie dla głowy, posiada akeptowalną puszystość i miękkość.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tkanin i stosując odpowiednie wypełnienia dajemy gwarancję, iż pościel długo zachowa swoją pierwotną puszystość, kształt i właściwości cieplne - jest miękka, lekka, komfortowa oraz bezpieczna.